Forside

Træningstider

 

Hjertet i ICV er selvfølgelig vores foreningsliv. Se de forskellige muligheder her, og find lige præcis den sportsgren dit hjerte banker for 

 

          

 

VBI Volley Sæson 2021/2022

Børn  1. - 5. klasse

Onsdag 15.30 - 17.00

 

Træner: Julie Bay Simonsen, Signe Bülow Christiansen & Frederik Rahbek

   

Børn 6. klasse - op

Onsdag 15.30 - 17.00

 

Træner: Julie Bay Simonsen, Signe Bülow Christiansen & Frederik Rahbek

 

 

Danmarksserie 

Onsdag 20.00 - 22.00

 

Træner: Emil Jensen

 

VBI Basket Sæson 2021/2022

Børn  10 - 13 år

Mandag & onsdag 16.00 - 17.30

 

Træner: Danilo Jensen

   

Børn/unge 13 - 18 år

Mandag & onsdag 16.00 - 17.30

 

Træner: Martin Gade & Malthe Lykke

   

VBI Fodbold Sæson 2021/2022

Årgang 2016 - 2018: Bold og Bevægelse

Mandag 16.30 - 17.15

 

Træner: Bjarke Høgh

   

Årgang 2014 - 2015: U8 drenge & piger 

Onsdag 16.00 - 17.00

 

Træner: Thomas Bertelsen & Thomas Houen

   

Årgang 2013: U9 drenge

Onsdag & fredag 16.30 - 17.30

 

Træner: Torsten Frederiksen

   

Årgang 2012: U10 drenge

Tirsdag & torsdag 16.30 - 17.45

 

Træner: Thomas Juul

   

Årgang 2011: U11 drenge

Tirsdag 17.00 - 18.30 (I Skallerup) & torsdag 17.00 - 18.30 (I Vrå) 

 

 

Træner: Anders Vestergaard

   

Årgang 2010: U12 drenge

Tirsdag 17.00 - 18.30 (I Skallerup) & torsdag 17.00 - 18.30 (I Vrå) 

 

 

Træner: Rasmus Hansen

   

Årgang 2009: U13 drenge

Tirsdag 17.00 - 18.30 (I Skallerup) & torsdag 17.00 - 18.30 (I Vrå) 

 

 

Træner: Helle Terkelsen & Emil Nørlev

   

Årgang 2007 - 2008: U15 drenge

Tirsdag 17.00 - 18.30 (I Skallerup) & torsdag 17.00 - 18.30 (I Vrå) 

 

 

Træner: Morgens Juulsen & Kristoffer Mumgaard

   

Årgang 2005 - 2006: U17 drenge

Tirsdag & torsdag 17.30 - 19.00

 

Træner: Nicklas Pedersen

   

Årgang 2012 - 2013: U9 piger

Mandag & onsdag 16.30 - 17.45

 

Træner: Günther Vangsted & Thomas Houen

   

Årgang 2010 - 2011: U10 + U11 piger

Mandag & onsdag 16.30 - 18.00

 

Træner: Torben Jesperen, Alberte Vestergård & Freja Vinther Sørensen 

   

Årgang 2008: U14 piger

Mandag & onsdag 16.30 - 18.00

 

Træner: Kristian Mortensen

   

Årgang 2006: U16 piger

Mandag & onsdag 16.30 - 18.00

 

Træner: Annika Rasmussen, Tina Munk Lundholm, Morten Baadsgaard & Kasper Søborg

   

Kvinder

Mandag 19.00 - 20.00 & torsdag 18.30 - 20.00

 

Træner: Jacob Vanggaard Christensen

   

Herre Senior 1: Serie 3

Tirsdag & torsdag 19.00 - 20.30

 

Træner: Glenn Vangsted

   

Herre Senior 2: Serie 5.1

Tirsdag & torsdag 19.00 - 20.30

 

Træner: Jacob Vanggaard Christensen

   

Herre Senior 3: Serie 5.2

Tirsdag & torsdag 19.00 - 20.30

 

Træner: Rasmus Mønster, Jacob Drivsholm & Tobias Ørtoft

   

Oldboys

Mandag 19.00 - 20.30

 

Træner: Thomas Juul

   

Herre: Hyggeholdet

Tirsdag 19.00 - 20.00

 

Træner: Johnni Knudsen

   

Herre: Veteraner 

Mandag 19.00 - 20.00

 

Træner: Ejvind Nørgaard

   

Målmandstræning

Tirsdag 15.30 - 17.45 & torsdag 16.00 - 17.45 (altid kun i ulige uger)

 

 

Træner: Kristian Mortensen

   

VBI Håndbold Sæson 2021/2022

Årgang 2012 - 2013: U8 & U9 drenge & piger

Torsdag 17.00 - 18.00 

 

 

   

Årgang 2010 - 2011: U11 piger

Tirsdag & torsdag 16.30 - 17.45

 

   

Årgang 2008 - 2009: U13 piger

Tirsdag 17.45 - 19.00 & fredag 15.30 - 17.00 

 

 

   

Årgang 2006 - 2007: U15 piger

Tirsdag 17.45 - 19.00 & fredag 15.30 - 17.00 

 

 

 

   

Årgang 2004 - 2005: U17 piger

Tirsdag 19.00 - 20.30 & torsdag 18.30 - 19.30 

 

 

 

   

Årgang 2002 - 2003: U19 piger

Tirsdag 19.00 - 30.30 & torsdag 18.30 - 19.30 

 

 

   

Dame Senior

Tirsdag 17.45 - 19.00 & torsdag 19.30 - 20.45

 

 

   

Årgang 2008 - 2009: U9 drenge

Tirsdag 18.00 - 19.30 & torsdag 17.30 - 18.30

 

 

   

Årgang 2008 - 2009: U13 drenge

Tirsdag 18.00 - 19.30 & torsdag 17.30 - 18.30

 

 

   

Årgang 2004 - 2005: U17 drenge

Tirsdag 20.30 - 22.00 & torsdag 19.30 - 20.30

 

 

   

Elitesport Vendsyssel: U19 drenge

Tirsdag & torsdag 20.30 - 22.00

 

 

   

Herre Senior

Tirsdag 19.00 - 20.30 & torsdag 20.45 - 22.00

 

 

   

Elitesport Vendsyssel

Tirsdag 16.00 - 17.30 & torsdag 17.45 - 19.30

 

 

   

 

Gymnastik Sæson 2021/2022

Årgang 2018 - 2021: Familieholdet

Tirsdag 16.00 - 17.00

 

 

   

Årgang 2016 - 2017: Krudtugler 

Mandag 17.00 - 18.00

 

 

   

0. - 3. klasse: Springdrenge 

Mandag 16.00 - 17.00

 

 

   

0. - 3. klasse: MGP Dans 

Mandag 17.00 - 18.00

 

 

   

 0. - 3. klasse: Turbo piger

Torsdag 16.00 - 17.00

 

 

 

   

5 - 12 år: Badut-spirevib

Onsdag 17.00 - 18.00

 

 

   

2. - 5. klasse: Super Hop

Onsdag 16.00 - 17.00 

 

 

   

4. - 9. klasse: Spring/Rytme Mix

Mandag 18.00 - 19.30

 

 

   

7. - 9. klasse: Junior Spring

Torsdag 18.00 - 19.30

 

 

   

Voksen: Hygge Hop

Mandag 19.30 - 20.30

 

 

   

Voksen: Power Fit Mandag

Mandag 19.30 - 20.30

 

 

   

Voksen: All Round Fitness

Mandag 16.30 - 17.30

 

 

   

Voksen: Power Fit Onsdag

Onsdag 18.00 - 19.00

 

 

   

Voksen: Rigtige Mænd

Onsdag 20.00 - 22.00